Gizlilik Politikası

Tarih: 07.03.2007

Delticom Gizlilik Politikası

Kişisel bilgilerinizle ilgili yaptığımız işlemlerde dikkatli davranmamızın sizin için önemli olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, Delticom'un bu bilgileri özenli bir şekilde işleme aldığına dair güveninizden dolayı çok memnunuz. Kişisel verilerin (ve kullanıcı verileri) sözleşme amaçları dışında toplanabilmesi için sizin kullanıcı olarak verilerinizin bu şekilde kullanımına onay vermeniz gerekmektedir. Onayınızı istediğiniz herhangi bir zamanda iptal edebilirsiniz. Www.lastik-online.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Yetkili makam

Müşterilerimizin kişisel verilerinin toplanması ve kullanımı için Bundesdatenschutzgesetz (Federal Veri Koruma Kanunu) uyarınca, Delticom AG, 6 Langdale Mahkemesi, Market Square, Witner, Oxfordshire, OX28 6FG, yetkili makamdır.

Müşterilerimizin kişisel bilgilerini toplama ve kullanma

Kullanıcı profilleri için rumuz oluşumu sağlayan (sağlayabilen) çerezleri kullanan web analiz araçları kullanılarak veriler toplanır. Sizinle ilgili topladığımız bilgiler, Delticom alışveriş deneyiminizi tasarlamamıza ve sürekli olarak geliştirmemize yardımcı olur. Bilgilerinizi, siparişlerin işlenmesi, ürünlerin teslimatı ve hizmet sunumları ile birlikte ödeme çözümleri için (örneğin, gerekli olan çekler için hesaptan satın alma ile ilişkili olan işlemler) kullanırız. Ayrıca veri tabanlarımızı güncellemek, müşteri hesaplarınızı saklamak ve muhafaza etmek, http://www.tyretest.com/ ya da http://www.lastik-online.com.tr/ sitesinde müşterilerimizin test raporlarını ve görüşlerini paylaşmak, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetler hakkında sizi bilgilendirebilmek ve siparişlere, ürünlere, hizmetlere ve pazarlama önerilerine ilişkin ("E-posta yoluyla iletişim" menüsüne bakınız) sizinle iletişime geçebilmek için bilgilerinizi kullanıyoruz. Bunlar dışında, alışveriş deneyiminizi ve platformumuzu geliştirmek , internet sitemizin yanlış kullanımını önlemek, üçüncü kişilerin talimatlarımızdaki tekniksel, mantıksal ya da farklı türdeki hizmetlerimize erişimini etkin kılmak için de bilgilerinizi kullanıyoruz.

Aşağıdaki bilgileri topluyoruz:

Çerezler ne işe yarar?

Delticom ile pratik alışveriş

Pratik alışverişin anlamı, ilk siparişinizin ya da ilerleyen dönemlerde yaptığınız sonraki siparişlerinizin sonunda kendi seçtiğiniz bir parolayı girme fırsatına sahip olmanızdır. E-posta adresiniz ile parolanızı kullanarak, istediğiniz zaman Siparişlerim bölümünden siparişinizi takip edebilir, siparişinize ilişkin direkt olarak bize mesaj gönderebilirsiniz. Pratik alışverişin bir diğer anlamı ise, örneğin www.lastik-online.com.tr sitesine parola ve ilişkili e-posta adresinizi girerek sisteme giriş yaptığınızda, isim, adres gibi müşteri bilgilerinin direkt olarak görüntülenebilmesidir. Sizden daha önceden almış olduğumuz hiçbir bilgiyi tekrar girmenize gerek kalmayacaktır. Elbette "Siparişlerim" bölümünden daha sonra siparişinize ilişkin bilgileri değiştirebilirsiniz. Eğer parolanızı unutursanız, "Siparişlerim" bölümünden parolanızı e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Eğer siparişiniz ile birlikte bir parola girmediyseniz, siparişinize sistem tarafından otomatik olarak atanan Delticom parolasını e-posta adresinize gönderebilirsiniz.

Delticom aldığı bilgileri herhangi başka bir yere gönderiyor mu?

Müşterilerimizin bilgileri bizim için çok önemlidir, çünkü tekliflerinizi en iyi hale getirmemize olanak sağlamaktadır. Topladığımız müşteri bilgilerini, aşağıda belirtilen ölçülerde üçüncü kişiler ile paylaşıyoruz:

Kişisel bilgilerin Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) dışındaki ülkelerde yukarıda belirtilen ölçülerde üçüncü kişiler ile paylaşımı durumunda, bilgilerin bu Gizlilik Politikası ve Alman Veri Koruma Kanunları yükümlülükleriyle uygun bir şekilde kullanılacağını garanti ediyoruz. Avrupa Birliği Standart Sözleşmesi II'ye ait hükümler geçerlidir. Bu sözleşme, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından belirlenen üçüncü ülkelere Birlik içerisinden kişisel veri gönderimi için ve yeterli düzeyde veri koruma garanti edebilmek amacıyla hazırlanan standart sözleşme maddeleriyle ilgilidir. Benimle ilgili bilgiler ne kadar güvende olacak?

"Siparişlerim" bölümünden hangi bilgileri görüntüleyebilirim?

Hesabınız ve Delticom ile etkileşiminiz hakkında bir sürü bilgiye ulaşabilirsiniz. Siparişlerim bölümünde merkezi bir erişim imkanı sunuyoruz (Siparişlerim). Şu anda aşağıdaki bilgileri görüntüleyebilirsiniz:

Bu liste, web sitemizdeki değişikliklere uygun olarak değiştirilmiştir (26 Nisan 2005). Hangi seçeneklere sahibim?

Notlar

Eğer Delticom'un veri koruması ile ilgili şüpheleriniz var ise, lütfen, lastik-online@delti.com adresine e-posta gönderin, bu sayede tüm şüphelerinizi yanıtlayabiliriz. İşletmemiz sürekli değişmektedir. Dolayısıyla bu Gizlilik Politikası ile Kullanım Koşullarımız da değişebilir. İlişkili düzenlemeler ile ilgili olarak düzenli aralıklarda bildirim gönderme hakkımızı saklı tutuyoruz. Buna rağmen, düzenli olarak web sitemizi ziyaret etmenizi ve değişiklikleri kabul etmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi belirtilmedikçe, siz ve müşteri hesaplarınız ile ilgili sahip olduğumuz tüm bilgiler, bu Gizlilik Politikası'na tabidir.

İlgili başlıklar

Genel Hüküm ve Koşullar

Bize bilgi veriyorsun

Bu bağlamda bizimle paylaştığınız bilgiler; isim, adres, telefon numarası ve kredi kartı bilgileri, satın alınan ürünlerin teslim edileceği kişilerin adları, adresleri, telefon numaraları ve e-posta adresleri, bize gönderdiğiniz e-postalar ve kimlik kartı numaranızı içeren finansal verilerdir.

Farklı kaynaklardan bilgi alımı

Diğer kaynaklardan aldığımız bilgilere örnek olarak şunlar verilebilir. Gelecekte vereceğiniz siparişleri daha hızlı gerçekleştirmek, hesaplarınız, satın alma davranışınız ve ödeme performansınız hakkında daha doğru bir iletişim kurmak için veri tabanlarımızı güncelliyoruz. Bu güncelleme işlemi için kargo şirketlerimiz ile diğer taşıma şirketlerinin sipariş ve teslimat adresleriyle ilgili güncellenmiş bilgileri topluyoruz. Yanlış kullanımı ve dolandırıcılığı önlemek, aynı zamanda bazı finansal hizmetler ile ödeme türleri hakkında önerilerde bulunmak için ticari kredi kuruluşlarından da bilgi topluyoruz.

Erişebileceğiniz bilgiler

Delticom'da kolaylıkla erişebileceğiniz bilgiler: geçmişteki siparişler, kişisel bilgiler (isim, e-posta adresi, parola), Delticom bülteni, özel tekliflerle ilgili bildirimler, sipariş geçmişleriniz ve http://www.tyretest.com/ ya da http://http://www.lastik-online.com.tr/ sitesindeki tüketici raporlarınızdır.

Yukarı git