Seçilen Filtreler

Araba Yaz lastikleri

Filtrele:

Filtreleri aç

Indeks

Fiyat

to
TL

Marka


Hepsini Göster

AB Etiketlemesi

to

Satıcı

Ekstra Seçenekler

İnşaat

Ortalama Test Değerlendirmesi

to

Fiyat kategorisi


En iyi yaz lastiği fiyatları nerede bulunur

Yaz lastiği konusunda birçok farklı spekülasyon ve farklı fiyat söz konusu. Ancak, artık bilinen bir gerçek var ki o da yaz lastiğinin mutlaka zamanı geldiğinde kış geldiğinde çıkartılması ve kış koşullarında kesinlikle kullanılmaması gerektiğidir. En iyi yaz lastiğini seçmek için de öncelikle mutlaka yaşadığınız yerin ya da oturduğunuz yerin coğrafi ve mevsimler koşullarına bakmak gerekir. Bu konuda yumuşak ve sert hamurlu lastikler öne çıkar. Örneğin eğer düzgün asfaltlarla ve düzgün yollarla çevrilmiş bir yerde oturuyorsanız yumuşak hamurlu yaz lastiği sizler için yeterli olacaktır ama eğer taşrada ve bozuk yollarla çevrili bir bölgede yaşıyorsanız ve her gün bu bölgede kilometrelerce yol yapıyorsanız güvenli olması açısından sert hamurlu lastik kullanmanız önerilir.

Kış bitince ve yaz lastiği zamanı gelince, yazlık oto lastik fiyatlarını araştırmak gereklidir. Yazlık araba lastiği fiyatları kışlık lastik fiyatlarına oranla farklılık gösterir. En uygun yaz lastiği fiyatlarına ulaşmak için de geniş bir araştırma yapmanız gereklidir. Bazen oto yaz lastiği yazarak kolaylıkla birçok fiyata ulaşabilirsiniz. Ama yazlık araba lastiği fiyatlarını araştırırken özelliklerine ve lastik ebatlarına da bakmanız gereklidir. Örneğin kesinlikle lastik ebatlarınızın dışına çıkarak bir alışveriş yapmamanız gerekir. Yazın yolların ısısı yükselir ve lastiklerin de ısınması fazlalaşır. Çok fazla ısınan lastikler eğer aracınıza büyükse aracınızın iç aksamlarında büyük sorunlar çıkartır.

En ucuz yaz lastiği arayışı ve karşılaştırmalar

Yaz lastiği fiyatları ve yazlık lastik kampanyaları için sürekli bilgi alabileceğiniz websiteleri mevcuttur. Bu websitelerine bakarak kolaylıkla istediğiniz lastiği bulabilirsiniz. Yazlık araba lastiği fiyatlarına bakarken mutlaka lastiğin üretim yılına bakmak gerekir. Genellikle üretim yılı lastiğin genele olarak dayanıklılığıyla ilgili bilgi verir. Bir lastiğin beş ya da dört yıllık ömrü bulunmaktadır. Bu durum yaptığı kilometreye göre farklılık göstermektedir. Bir lastiğin beş yıl içinde kırk kilometre mesafe yaptığı görülürse bu gayet normaldir. Bu konuda da özel bir araştırma yapmak gerekebilir. Diğer yandan tüm bu konuları araştırmak ve karşılaştırmak içinde lastik-turkiye.com adresinden yararlanabilirsiniz. Ucuz yaz lastiği bulma konusunda rahatlıkla kullanabileceğiniz sitede yaz lastiği kampanyaları, en iyi ve en ucuz yaz lastiği seçeneklerine de ulaşmak mümkün.

Lastik fiyatlarında yazlık lastikler farklılık gösterebilir. Her markada farklı bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Bazen seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bazı sürücüler bilmedikleri için ince yanaklı yazlık lastikleri alıp, kalın jantlarla kullanmaktadır. Bunu önlemek için uzman bilgisine ihtiyacınız vardır. Yanakların ebat olarak fazla olması yol tutuşta zorluk çıkartır. Bir türlü iyi bir sürüş sağlayamaz ve özellikle de virajlarda sizler için güvensiz bir yol tutuşa yol açar. Bu nedenler yazlık lastik alımında mutlaka en uygun jantlara en uygun lastik ebatları takılması önerilir.

Yazlık lastik arayışı ve karşılaştırmalar

Bazen ucuz yaz lastiği arayışında sürücüler kendi araçlarına uygun yaz lastiği yerine en ucuz yaz lastiği almayı tercih ederler. Ancak, bu durumda da dikkat etmek gerekir. Yine aracınıza uygun olmayan yaz lastiği sonucunda sürtünme bazı durumlarda yetersiz kalır ve fren mesafeleri gereğinden fazla uzayabilir. Bu durum, daha az yakıt harcanmasına neden olabilir ama yine virajlarda yol tutuşta problemler çıkar ve güvenli bir sürüş sağlayamaz. Bu nedenle en ucuz yazlık lastiği fiyatlarını araştırırken bu tür özelliklere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu nedenle uzman bir websitesi olan www.lastik-turkiye.com adresiyle çalışmanız yararınıza olabilir. Bu websitesinde hem lastiklerin üretim yıllarını, ebatlarını ve tüm özelliklerini kolayca görebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması konusunda da yaz lastiği markalarında en etkin websitelerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

Bu konuda her zaman bir uzmana danışmanız tavsiye edilir ama kendi arayışlarınıza en ucuz lastik fiyatlarına bakıyorsanız yaz lastiği konusunda bilmeniz gereken diğer konu ise lastiklerin tabanı ve dayanıklılık oranlarıdır. Lastiklerinizin tabanlarını mutlaka sürekli kontrol etmelisinizdir. Bu konuda lastiklerinizin havasını ve basınçlarına da genellikle ayda bir baktırmanız gerekebilir. Yaz lastiği kullanımında sürekli ısınan hava sürüş sırasında sürekli ısınana asfalt üzerinde sürtünme sonucunda ısınan lastiklerin ne gibi sonuçlar doğuracağını bilmek gerekir. Lastiklerinizin yıpranmasını önlemek için bir uzmanla ayda bir kontrol ettirmeniz önerilir.

4 Ürüne kadar karşılaştır:

of 2160
diğerlerini görüntüle 20
of 2160
bir ücretli reklamdır
Yukarı git