Seçilen Filtreler

Barum Lastikler

Filtrele:

Filtreleri aç

Indeks

Fiyat

to
TL

Marka


Hepsini Göster

AB Etiketlemesi

to

Satıcı

Ekstra Seçenekler

İnşaat

Ortalama Test Değerlendirmesi

to

Fiyat kategorisi

BARUM LASTİK MARKASI NASILDIR

Barum; Çek Cumhuriyeti’nde Bata, Rubena ve Mitas adındaki üç ayrı lastik üreticisinin sektör deneyimlerini ve sermayelerini birleştirerek 1948 yılında oluşturduğu iyi bir lastik markasıdır.

Bata kardeşler, aslında dünyanın en bilinen ayakkabı markalarından birini kurmuşlardı. Birinci Dünya Savaşı ardından, 1924’te askeriyenin ayakkabı ihtiyacını karşılamak üzere, seri olarak lastik tabanlı ayakkabı üretmeye başladılar. Bata kardeşler için bu başarı bir dönüm noktası olmuştur. Bununla birlikte Bata’nın kauçuk sektöründeki deneyimi artmış, operasyonları için demiryolundan daha kolay, hızlı ve ucuz olduğu gerekçesiyle kendi araç filosunu kurmuştur. 1931’de bisiklet lastikleri üretmeye başlamış, üç yıl sonra da ilk otomobil lastiğini üretmiştir. İkinci Dünya Savaşı ardından, 1945’te yapılan kamulaştırma programı nedeniyle Bata, otomobil ve bisiklet lastikleri üreten iki küçük Çek şirketi, Rubena ve Mitas ile birleştirildi.

Rubena, başlangıçta adı Kudrnak (kurucusu Josef’in soyadı) olan kauçuk malzemeler üreten yerel bir firmaydı. Daha sonra bisiklet ve araba lastikleri üretmeye başladı. 1945’te ismi Rubena olarak değişti, kısa süre sonra ise Bata ile birleşti. Aynı yılda, henüz 12 yıllık bir şirket olan Mitas da bisiklet ve otomobil lastiği üretiyordu. Savaş sırasında Almanlar tarafından satın alındıktan sonra kamulaştırma sürecinde, tıpkı Bata ve Rubena gibi, Barum’un bir parçası oldu.

Bata ve Rubena isimlerinin ilk iki harfi ve Mitas’ın sadece baş harfi birleştirildi, Barum lastik markasını meydana getirdi. Bu birleşme sayesinde sektörde güçlü bir konuma ulaşan Barum, bir yandan araba lastiği üretirken diğer yandan da motosiklet, bisiklet ve yarışlar için özelleştirilmiş lastikler tasarladı. 1983 yılından itibaren, Barum ralli yarışlarına sponsor olarak yarışa kendi adını verdi. O zamanlar kimse Barum Çek Rallisi’nin motor sporları arasında bu kadar önemli bir yeri olacağını tahmin etmemişti ama günümüzde hala Çek’in Zlin kentinde düzenlenen yarışma, Avrupa Şampiyonası’nın zorlu etaplarından biridir. Barum, şimdilerde kamyon, tır gibi ağır vasıta ve tarım araçları için çeşitli lastik modelleri üretmektedir.

1992 yılında Barum, Alman lastik üreticisi Continental ile ortaklık konusunda anlaşmış, tam bir sene sonra Continental Grubu bünyesine girmiştir. Böylece yenilenen lastik Barum , Continental Barum s.r.o olarak piyasada faaliyetine devam etti. Continental’in teknoloji konusundaki öncü çalışmaları sayesinde, Barum hem kalitesini hem üretim kapasitesini hızla yükseltmiş, dünya standartında lastikler üretmeye başlamıştır. Barum lastikleri, günümüzde halen Çek’in Otrokovice şehrinde kurulan ilk Barum fabrikasında, elbette yenilenmiş ve teknolojik olarak geliştirilmiş tesislerinde üretilmektedir. Barum bu fabrikasında yılda yaklaşık 18 milyon lastik üretmektedir.

Barum, sağlamlığı ve ekonomik fiyatıyla rakipleri arasından sıyrılmış ve son yıllarda sürücüler için uygun bir seçenek olarak öne çıkmıştır. En ucuz Barum lastik fiyatları için sayfadaki ürünleri seçerek karşılaştırabilirsiniz.

BARUM LASTİK FİYATLARI NEDİR

Continental, dünyada ilk sırt desenli lastiklerin yaratıcısıdır ve Barum marka lastik ürünlerinde de bu yenilikçi tavrını sürdürür. AR-GE çalışmaları sayesinde giderek genişleyen ürün yelpazesiyle, Barum araç sahipleri için sağlam lastik çeşitleri sunar. Barum lastik fiyatları kalitesine göre oldukça hesaplıdır. Yolun yüzeyine daha iyi temas eden ve daha iyi kavrama, yol tutuş ve daha emniyetli sürüş sağlayan geniş lastikleri arasından otomobilinize uyan modelleri burada karşılaştırabilirsiniz. Hem fiyat hem özellik bakımından rakip lastik fiyatları Barum ile karşılaştırıldığında, tercih yapmanız kolaylaşacaktır. Listedeki modeller arasından, yaşadığınız yerin iklimine ve yol koşullarına uygun olarak, aracınıza en ucuz otomobil lastiklerini bulabilirsiniz. Barum marka lastik fiyatları bütçenizi zorlamaz, lastikleri ise aracınızda fark yaratır.

4 Ürüne kadar karşılaştır:

of 254
diğerlerini görüntüle 20
of 254
bir ücretli reklamdır
Yukarı git