Seçilen Filtreler

Motosiklet Lastikler

Filtrele:

Filtreleri aç

En iyi motosiklet lastiği nasıl seçilir

Motosiklet lastiği seçerken, öncelikle lastiğinizin sizin için güvenlik unsuru olduğunu Kabul etmelisiniz. Motosiklet lastiği söz konusu olunca öncelikle güvenlik ve iyi yol tutuş söz konusu olur. Lastik seçiminde motosikletinize en uygun lastiği bulmak için öncelikle ebatlarını bilmeniz gereklidir. Tüm uzmanlar öncelikle lastik ebatına göre alım yapılmasını önerir. Farklı bir ebata bakmanız önerilmez. En iyi motosiklet lastiği ise yine motorunuza en uygun şekilde tasarlanmış olanıdır. Yivleri ve genişlikleri buna göre ayarlanmalıdır.

Motosiklet lastiği konusunda birçok farklı fiyat vardır. Ayrı şekilde hem yazlık hem de kışlık olarak farklı seçeneklerde satışa sunulan motosiklet lastikleri konusunda fiyat araştırması yapılması gereklidir. Kış aylarında yazlık lastik kullanılmaması gerekir. Yaz ayları da gelir gelmez kışlık lastiği çıkartmak şart olmuştur. Çünkü farklı aylarda aynı lastiği kullanmak lastiğin kısa sürede aşınmasına ve yıpranmasına neden olur. Ayrıca, yıpranmış motosiklet lastikleri de motosikletlerin daha kısa sürede yakıt tüketmesine ve yol tutuş konusunda sürücüyü zorlamasına neden olur.

Motosiklet dış lastik fiyatlarında birçok farklı spekülasyon vardır. Piyasada her bu konuda öncelik güvenli bir seyir ve yol tutuşla bağdaştırılır. Diğer yandan, önemli olan da motosiklet dış lastiklerinin fiyat ve kalite karşılaştırmasıdır. Birçok websitesi bunun gibi karşılaştırmalar sunar. Lastik-turkiye.com da bu sitelerden birisidir. Bir yandan markaların kampanyalarından haberler yayınlar, diğer yandan farklı lastik markalarını bir arada sunar ve karşılaştırmalar yapar.

Motosiklet lastiği ve fiyatları

Motosiklet lastik fiyatları söz konusu olduğunda farklı alanlarda ve farklı markalarda fiyatlar bulabilirsiniz. Bu hususta öncelik mutlaka ebat ve yol tutuş özellikleri olmalıdır. En iyi motosiklet lastiği ise sizin motosiklet aracınıza uygun lastiktir. Motosiklet dış lastikleri de yine aynı şekilde kalite ve marka paritesine göre değişkenlik gösterebilir.

Motosiklet kış lastiği seçerken de sert ve yumuşak hamur lastik özelliklerine bakmanız gerekir. Bazen yaptığınız yola göre bu özellikler değişkenlik gösterir. Bazı kilometrelerde lastiğiniz ısınmaz ve soğuk kalır bu durumda sizlerin yumuşat hamur lastik kullanması yeterli olur. Bazı durumlarda ise sert hamur motosiklet lastiklerine ihtiyaç duyarsınız. Bu tür lastikler de uzun sureli ve yüksek performans göstermesi konusunda daha çok tercih edilir. Farklı motosiklet lastik markalarında bu özellikleri bulabilirsiniz. Yine de bir ekspertiz bilgisi ve yönlendirmesi almanızda fayda vardır.

Motosiklet lastik özellikleri 

Motosiklet lastiği seçerken mutlaka yaşadığınız yerlerin hava ve coğrafi özelliklerini düşünmeniz gerekir. Çok yağmurlu ya da karlı yerlerde farklı motosiklet lastik özelliklerine bakmanız gerekebilir.

Motosiklet dış lastikleri de farklı motosiklet markalarında değişkenlik gösterir. Özellikle de farklı olarak motosiklet lastik fiyatlarına bakmanız gereklidir. Gerekirse hepsini karşılaştırmanız gerekmektedir.

Motosiklet dış lastiklerinizin hava basıncını sürekli kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, motosiklet lastiği fiyatlarını incelerken üretim yıllarına da bakmanız gerekir. Normalde bir lastiğin ömrü dört yıldır ama bu farklı markalarda değişkenlik gösterir. Motosiklet dış lastiklerinin siboplarını da değiştirmeniz gereklidir. Bu konuda bilgili birisinin yardımını almanız gerekir. Motosiklet lastik seçiminde, en iyi motosiklet lastiğiniz ararken özellikle az yakıt tüketim konusunda size destekleyecek bir lastik markasına bakmanız gereklidir. Ayrıca, motosiklet lastiğinde uzun sürede kar edebileceğiniz bir lastik seçimine gitmeniz gereklidir. Mesela, kullandıkça yol tutuşunuzu rahatlatacak ve farklı iklim şartlarında size yardımcı olacak ve yakıt tüketiminde size rahat ettirecek bir lastik markasına bakmanız gereklidir. Ayrıca, yivleri ve dişleri konusunda da ekspertiz bilgisi almanız gereklidir. Tüm bu farklı lastik özelliklerini de karşılaştırarak en ucuz motosiklet lastik fiyatını bulabilirsiniz.

Aramanızla eşleşen başka ürün bulunamamıştır.

En popüler ürünlerimizi burada bulabilirsiniz:

4 Ürüne kadar karşılaştır:

of 7434
diğerlerini görüntüle 20
of 7434
bir ücretli reklamdır