Hankook şimdi TMB filosu için şehir içi otobüs lastiği “SmartCity AU04 +” tedarik ediyor

Premiume lastik üreticisi Hankook ve İspanya yetkili satış yetkilisi Grupo Soledad, geçtiğimiz günlerde İspanya’nın Katalonya bölgesindeki en büyük ulaştırma şirketi niteliğindeki Transports Metropolitans de Barcelona (Barselona Büyükşehir Ulaşım Kurumu - TMB) ile bir anlaşmaya vardı. Lastik üreticisi, artık TMB’nin filosuna da son teknoloji ürünü “SmartCity AU04+” otobüs lastikleri serisini tedarik edecek.

Neu-Isenburg, Almanya, 22 Mayıs 2019  – Lastik üreticisi Hankook Barselona’nın önde gelen kentsel ulaşım şirketi Barselona Büyükşehir Ulaştırma Kurumuna bağlı 1100’den fazla otobüs için lastiklerini sunacak. Anlaşma kapsamında Hankook, şehir içi otobüsleri için ürettiği SmartCity AU04+’ı 275/70R22.5 ebatında tedarik edecek. Bu lastik serisi, kentsel ulaşım hizmetleri için özel olarak tasarlanmış olup, ayrıca şehirlerdeki akülü otobüsler için de lastik çözümlerine yönelik artan talebi karşılamaktadır. Bu tür araçlar genellikle enerji depolama ünitelerinin getirdiği ek yük nedeniyle alışılmış otobüslere göre daha ağır olduğu için, bunlara yönelik lastik modelleri de daha yüksek bir yük endeksine göre üretilmektedir. Her mevsim kullanıma uygun olarak tasarlanan SmartCity AU04+’ın sırt kısmı her türlü kış koşuluna da uygun olmakla birlitke kar tanesi (3PMSF) sembolünü de taşımaktadır. Yeni şehir içi otobüsü lastik serisi, geleneksel sürüş konseptlerinin kullanıldığı otobüsler için de aynı ölçüde kullanıma uygundur.

Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Han-Jun Kim bu anlaşma ile ilgili oalrak: “. Özellikle geleceğe yönelik teknolojilerimizin kullanımına dair bir anlaşma olduğu için, Avrupa’nın en büyük kentsel ulaşım kuruluşlarından biriyle yaptığımız anlaşmadan gurur duyuyoruz.” diyor ve ekliyor: “Bu anlaşma, elektrikli araçlarda kullanıma yönelik ilk otobüs lastiği serimiz olan SmartCity AU04+’nın ilk büyük ölçekli uygulaması olacak. Yeni mobilite trendlerini her daim yakından takip ettiğimiz için Avrupa’daki filo işbirliklerimizi de artırmayı ümit ediyoruz.”.

Çevre ve ekonomi alanında da paylaşılan sorumluluk ışığında Hankook, Soledad Grup ve TMB, lastiklerin ilk kullanım dönemi sonrasında kaplamadan geçmiş Hankook Alpha-Tread profilleri olarak ikinci bir kullanım döneminde de kullanılması konusunda anlaşmaya varmış bulunuyor. Bu sayede ciddi miktarda fosil yakıt hammadde ve CO 2  tasarrufu sağlanarak, çevre aktif bir biçimde korunmuş olacak.

Anlaşmanın duyurusunun yapıldığı toplantıda konuşan TMB Direktörü Ramón Bacardì şunları söyledi: “Barselona’daki kentsel otobüs ulaşım sistemini kusursuz ve en iyi şekilde işler tutmak bağlamında filomuzun bakım süreçleri çok önemli. Özellikle lastikler konusunda güvenilir bir iş ortağı bulmak bizim için esas unsurlardan. Artık işlerimizi Hankook lastikleri üzerinde yürütmeye başladığımız bu günlerde, teknisyenlerimiz ve atölye yöneticilerimiz filomuzun performansını azamiye ulaştırmak için birinci tercihleri olacak ürünü bulmuş durumdalar. Aynı zamanda toplam sahip olma maliyeti açısından da optimizasyon sağlamış bulunuyoruz.”

Soledad Grup Ticari Direktörü Manuel Pérez ise şunları ekledi: “Hankook ile TMB’nin bu yeni işbirliğini sağlamış olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bizler gibi bu iki firma da sürekli olarak yeni mobilite konseptleri, malzemeleri ve operasyon tesislerine yatırım yapmakta. Dolayısıyla bu işbirliği sürdürülebilir ulaştırma çözümleri konusundaki kararlılığımızı net bir biçimde vurguluyor.”

Kaynak - Hankooktire-Mediacenter.com

Bültenimize abone olun

Cevaplamak: {{replyComment.author}}
tüm alanlar zorunlu
Yorum başarıyla gönderildi

Yukarı git