Hankook, 2016’dan bu yana dünyaca ünlü Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer almaya

Seul, Kore / Neu-Isenburg, Almanya, 26 Eylül 2019 – Premium lastik üreticisi Hankook üst üste dördüncü defa Dow Jones Dünya Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI World) yer bularak, sürdürülebilirlik alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olduğunu bir kez daha ispatladı. 2019 yılında DJSI World’de, dünyanın en büyük 2.526 şirketinin %12,6’sını oluşturan 318 şirket yer alıyor.

2019’da Hankook, sürdürülebilirlik konularında devam eden kararlı yaklaşımının bir sonucu olarak, Kurumsal Vatandaşlık ve Hayırseverlik ile Tedarik Zincirinin Yönetimi ve Önemi kriterlerindeki üstün performansıyla dikkat çekiyor. Bünyesindeki yedi Kurumsal Sosyal Sorumluluk komitesi ile lastik üreticisi, sürdürülebilirlik vizyonunu çalışanlarına anlatırken, bir yandan da şirket genelinde kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinde sürekli gelişimi teşvik ediyor.

Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Han-Jun Kim bu konuda şunları söylüyor: “En önemli global sürdürülebilirlik ve kurumsal yatırım endeksi niteliğindeki DJSI World’de dört yıl üst üste yer bulmamız sürdürülebilirliği geliştirmeye yönelik çabalarımızın etkili olduğunu ve takdir topladığını gösteriyor. Kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki güçlü kararlılığımızı sürdürecek ve özellikle Avrupa’da sürdürülebilir nitelikteki faaliyetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

2018’de lastik üreticisi doğal kauçuk değer zincirinin ekonomik, ekolojik ve sosyal sürdürülebilirliğini sağlamaya yönelik somut ilkeler benimsedi. O günden beri de şirket insan hakları, çevre koruma, şeffaflık, verimlilik ve doğalkauçuğun kalitesi gibi alanlarda sürekli iyileştirmeler sağlamak üzere çeşitliliğiyle dikkat çeken bir tedarik zinciri kullanıyor. Bu yıl Hankook bir yandan da AB – Güney Kore Emisyon Programı çerçevesinde örnek firma statüsüne hak kazandı. Bu statü, premium lastik üreticisinin iklim değişikliğine yanıt olarak sera gazı emisyonlarını azaltma ve kendi bünyesindeki yatırım kararlarında kirliliği dikkate alma yönündeki devam eden çabalarını yansıtıyor.

Hankook ayrıca dünyanın dört bir yanında çok sayıda sosyal projede de rol almakta. 2012’den bu yana Kızıl Haç, felaket kurtarma ve ulusal ambulans hizmetleri gibi bir çok kâr amacı gütmeyen kuruma, firmanın Avrupa’daki üretim üssü olan Macaristan’daki tesisi ücretsiz lastiklerle destek veriyor. Geçen yedi yıllık dönemde 1300’den fazla kâr amacı gütmeyen kuruluşa 16.000’den fazla lastik hibe edildi. Firmanın İngiltere’deki kuruluşu olan Hankook Tyre UK Ltd ise 13 yıldır gelişmekte olan ülkelerin altyapısına katkıda bulunmak amacıyla, Transaid adlı uluslararası kuruluşa destek vermekte.

DJSI dünyanın önde gelen sürdürülebilirlik ve yatırım endeksi niteliğinde. Şirketleri kurumsal yönetim faaliyetlerini mali, ekolojik, etik ve sosyal boyutlarıyla kapsamlı bir biçimde değerlendirmek suretiyle, üstün başarı gösterenlere sertifika vermektedir. Endeks, S&P Dow Jones Indices ve RobecoSAM tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir.

Kaynak - Hankooktire-Mediacenter.com

Bültenimize abone olun

Cevaplamak: {{replyComment.author}}
tüm alanlar zorunlu
Yorum başarıyla gönderildi

Yukarı git