Seçilen Filtreler

Kleber Lastikler

Filtrele:

Filtreleri aç

Indeks

Fiyat

TL
to
TL

Marka

Hepsini Göster

AB Etiketlemesi


to

Ortalama Test Değerlendirmesi

to

KLEBER LASTİK MICHELIN’İN BİR MARKASI

Kleber lastik markasının tarihi oldukça eskidir. Markaya ismini veren, Fransız Devrim Savaşları ordu komutanı Jean-Baptise Kléber, 1800’de Mısır’ın Kahire kentinde hayatını kaybetti. O tarihlerde lastik piyasasının bugünkü duruma geleceği tahmin bile edilemezdi. Kléber’in ölümünün 110 sene ardından, 1910’larda Fransız kasabası Colombes’de Amerikan BFGoodrich fabrikası kuruldu. Burada 1930 ortalarına kadar lastik, conta, yedek parça gibi kauçuk ürünler üretildi, daha sonra otomobil lastikleri üretimine başlandı. Beyaz yanaklı, havalı, zarif lastikleri tanıtmak için hazırlanan reklam afişlerinde, zarif ve gururlu bir tazı yer aldı.

İkinci Dünya Savaşı sonrasında şirketin Fransız ortakları, fabrikanın sahibi BFGoodrich’den bağımsız olarak, Paris’teki Kléber Caddesi üzerine taşındı. Kleber-Colombes markasıyla piyasaya sürdükleri ilk lastik modeli, Ours Blanc (Beyaz Ayı) kış lastikleri, Fransız lastik piyasasında çok başarılı oldu. Ticari yük taşıtları için yeni bir lastik modeli üretildi. 1968’de şirket, Kleber markası altında üretime devam etti. Boxer lastik modelini tanıtmak için Kleber’in reklamlarında Boxer cinsi bir köpek kullanıldı. Bugün de markanın maskotu olan Boxer sadık, güven veren, uzun yıllar aile dostu imajını çok iyi yansıtır.

1980’de Kleber’in yeni sahipleri, Fransız lastik üreticisi Michelin ile ilişkilerini güçlendirdi. Güzel bir gelişme onları bekliyordu. 1980 Dünya Ralli Şampiyonası’nda, Audi aracında Kleber lastiklerini kullanan kadın sürücü Michèle Mouton, üç kere lider olarak bitirdiği ralli etaplarının sonunda, şampiyonayı ikinci sırada tamamladı ve tarihte derece alan ilk kadın yarış pilotu oldu. Bu olay sayesinde Kleber lastiklerinin başarısı kanıtlandı. 1981 yılında Kleber markasının bütün hisseleri, Michelin tarafından satın alındı.

KLEBER LASTİK FİYATLARI VE MODELLERİ

1990’da Kleber, Renault ile anlaştı. Bunun sonucunda Renault Twingo arabalarda Kleber, orjinal lastik takımı olarak kullanıldı. 2000 yılında, Kleber yeni bir su tahliye sistemi geliştirerek modern lastik desenlerine uyguladı. Dynaxer serisi lastikler böylece ortaya çıktı ve Michelin bünyesinde güçlendirilmeye devam etti. Bu sayfadaki seçenekler arasında, özellikleri iyileştirilmiş yeni jenerasyon Kleber Dynaxer HP yaz lastik modellerini bulabilirsiniz.

Kleber lastik fiyatları için en düşük teklifleri görebilirsiniz. Kleber Citilander 4x4 Offroad araçlar için Transalp ve Transpro / 4S ise kamyonetler için düşük fiyatta sunulur. Arabalar için geliştirilmiş Kleber Quadraxer dört mevsim, Kleber Dynaxer yaz ve Kleber Krisalp kış lastikleri kalitesiyle fiyatını hak eder.

100 yılı aşan tecrübeyle üretilen güvenilir Fransız lastik Kleber adıyla ve uygun fiyatlarıyla rekabetçi konumunu koruyor. Kleber lastiklerine en uygun fiyatlarla sahip olmak için bu sayfaya ulaştıysanız, seçtiğimiz lastiklere göz atmaya başlayın.

En ucuz Kleber lastik fiyatlarını mı aramıştınız? Buradaki Kleber ürünleri arasında karşılaştırma yapabilir ve en ucuz fiyatlı lastik modellerine ulaşabilirsiniz.

Lastik fiyatları Kleber için uygun fiyatta sunuluyor, çünkü Kleber ucuz fiyata satılan lastiklere göre, maksimum yol tutuşu ve dayanıklılığı birleştiren özellikleriyle hesaplıdır.

4 Ürüne kadar karşılaştır:

of 32
diğerlerini görüntüle 12
of 32
bir ücretli reklamdır
Yukarı git