Seçilen Filtreler

Araba Her Mevsim Lastiği

Filtrele:

Filtreleri aç

Indeks

Fiyat

to
TL

Marka


Hepsini Göster

AB Etiketlemesi

to

Satıcı

Ekstra Seçenekler

İnşaat

Ortalama Test Değerlendirmesi

to

Fiyat kategorisi


Dört mevsim lastikler nerelerde kullanılır

Son zamanlarda dört mevsim lastikleri birçok alanda daha etkin ve farklı bir yer edinmeye başladı. Karda iyi bir çekiş gücüne sahip olması ve kuru asfalt yollarda da performans kaybının olmaması sonucunda dört mevsim lastikleri birçok sürücü tercih etmeye başladı. Lastik fiyatları 4 mevsim lastiklerine göre değişiklik göstermeye başlarken en iyi dört mevsim lastikler ve en ucuz 4 mevsim lastik fiyatları da markadan markaya farklılık gösteriyor. Oto lastiklerinde 4 mevsim lastiklerinin diş derinliği ortalama düzeydedir. Çok derin diş derinliği olmayan lastikler de ortalama bir sürüşler için geçerlidir.

Eğer sizler de en ucuz dört mevsim lastik fiyatlarından haberdar olmak ve mevsimlik lastik fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız Lastik Turkiye websitesini ziyarete edebilirsiniz. Diğer yandan, otomobil lastik fiyatları arasında dört mevsim lastiklerini araştırırken dikkat etmeniz gereken birkaç konu vardır.

Öncelikle şunu bilmek gerekir, 4 mevsim lastikler sıcak iklimde iyi ve tatmin edici performans sergiler ama klasik bildiğimiz yaz lastiklerine kıyasla çok daha az yol tutma kapasiteleri vardır. Ayrıca, bu lastik türünün de fren yapma ve virajlarda başarılı bir sürüş gerçekleştirme potansiyelleri çok düşüktür. Bu nedenle dört mevsim lastikleri en iyi kullanım şartları hafif ve çok ağır olmayan kış aylarıdır. Genellikle hava sıcaklığının yedi derecenin altına düşmediği iklim koşullarında kullanılır.

En iyi dört mevsim lastikler sert ve çok soğuk kış havasında kendilerini gösteremez. Aksine dört mevsim lastikler genellikle ortalama sıcaklıklarda daha iyi yol tutar. Ancak, mevsimlik lastik fiyatlarını araştırırken bu lastik türünün çekiş gücünün iyi olduğunu okuyabilirsiniz. Ama şunu bilmeniz gerekir ki kış aylarında çok fazla tercih edilen bir lastik türü değildir.

Bu lastikler konusunda arama yapılınca karşınıza çıkan mişlen dört mevsim lastik fiyatları arama sonuçları da sizleri kandırmasın. Her markanın kendine özgü 4 mevsim lastikleri mevcuttur.

4 mevsim lastik özellikleri

Doğru bir mevsimlik lastik seçmek için öncelikle en ucuz 4 mevsim lastik fiyatlarını öğrenmek ve sonra onları diğer lastik fiyatlarıyla karşılaştırmanız gerekmektedir. Bu da birçok farklı kaynaktan bilgi edinmeye benzer. Bu nedenle tek bir websitesi kullanmanızda fayda var. Ayrıca, 4 mevsim lastik fiyatlarında birçok değişiklik meydana gelir. Her mevsim bu lastiklerin fiyatlarında değişiklikler görebilirsiniz.

Lastik seçimi denince her zaman uzman bilgisi ve ekspertiz yönlendirmesi olması gerektiğine inananlar daha doğru bir yol tercih etmiştir. Araçlarına uygun 4 mevsim lastik bulmak için bir uzmanla çalışmak akıllıcadır. Ama günümüzde birçok bilgi internet üzerinden alınmaktadır.

Dört mevsim lastik fiyatları

Dört mevsim lastik seçiminde diş derinlikleri, yivler ve basınç gibi özelliklere bakılmalıdır. Ayrıca, aldığınız lastiğin de mutlaka her ay hava basıncını kontrol ettirmeniz beklenir. Bu şekilde hem lastiğinizin ömrünü uzatabilirsiniz hem de yol tutuş performansınızı artırabilirsiniz.

4 mevsim lastiklerini seçerken hatırlamanız gereken diğer konu ise hangi koşullarda kullanılacağıdır. Eğer çok soğuk zamanlarda ve karda kullanmayı düşünüyorsanız dört mevsim lastikler size uygun olmayabilir.

Birçok sürü hem fiyat bazında hem de genel olarak rahatlığı açısında 4 mevsim lastikleri tercih ederler. 4 mevsim lastiklerin fiyatları bazen daha uygun görünebilir ama her lastik olumunda olduğu gibi öncelikle uzun vadede düşünmekte fayda vardır. Bir lastik size uzun vadede yarı yolda bırakacaksa ve fayda sağlamayacaksa o zaman bu lastiği almaya lüzum yoktur. Her aracın kendine özgü ve iyi olduğu lastik türleri mevcuttur. İyi bir araştırmanın ardından doğru seçim yapılabilir.

Yüksek performans peşinde olan sürücüler için genellikle yaz lastikleri önerilir ve uzun ömürlü lastikler için de 4 mevsim lastikleri önerilir. Almadan önce iyi bir fiyat karşılaştırması ve mevsimlik lastiklerin özellikleri için daha önceden bu lastikleri kullanan sürücülerle konuşmak ve akıl almak iyi olabilir. Ancak şunu unutmamak gereklidir, yine de bazı koşullarda 4 mevsim lastikleri sürücülere zor anlar yaşatabilir. Yine de artık daha pratik ve zorlanmadan sürüş tecrübesi için mevsimlik lastikler kullanılmaktadır. Sürekli lastik değiştirmek istemeyen ve ortalama bir sürüş için kullanmak isteyen sürücüler bu lastikleri kolaylıkla kullanmakta ve değiştirmeden dört mevsim boyunca araçlarında taşımaktadırlar. Bu konuda yine en önemli unsurlardan birisi de lastiklerin üretim yılları ve kullanım sürelerdir. Her lastikte olduğu gibi 4 mevsim lastiklerinde kullanım süreleri beş ila 4 yıl arasında değişiklik gösterir.

4 Ürüne kadar karşılaştır:

of 1360
diğerlerini görüntüle 20
of 1360
bir ücretli reklamdır
Yukarı git