Filtreleri a├ž

LAST─░K BOYUTU

Index

Price

TL
to
TL

EU Labeling


to

Seller

Brand

Zeige alles

Additional Options

Average Test Review

to

Dört mevsim lastikler nerelerde kullan─▒l─▒r

Son zamanlarda dört mevsim lastikleri birçok alanda daha etkin ve farkl─▒ bir yer edinmeye ba┼člad─▒. Karda iyi bir çeki┼č gücüne sahip olmas─▒ ve kuru asfalt yollarda da performans kayb─▒n─▒n olmamas─▒ sonucunda dört mevsim lastikleri birçok sürücü tercih etmeye ba┼člad─▒. Lastik fiyatlar─▒ 4 mevsim lastiklerine göre de─či┼čiklik göstermeye ba┼člarken en iyi dört mevsim lastikler ve en ucuz 4 mevsim lastik fiyatlar─▒ da markadan markaya farkl─▒l─▒k gösteriyor. Oto lastiklerinde 4 mevsim lastiklerinin di┼č derinli─či ortalama düzeydedir. Çok derin di┼č derinli─či olmayan lastikler de ortalama bir sürü┼čler için geçerlidir.

E─čer sizler de en ucuz dört mevsim lastik fiyatlar─▒ndan haberdar olmak ve mevsimlik lastik fiyatlar─▒n─▒ ö─črenmek istiyorsan─▒z Lastik Turkiye websitesini ziyarete edebilirsiniz. Di─čer yandan, otomobil lastik fiyatlar─▒ aras─▒nda dört mevsim lastiklerini ara┼čt─▒r─▒rken dikkat etmeniz gereken birkaç konu vard─▒r.

Öncelikle ┼čunu bilmek gerekir, 4 mevsim lastikler s─▒cak iklimde iyi ve tatmin edici performans sergiler ama klasik bildi─čimiz yaz lastiklerine k─▒yasla çok daha az yol tutma kapasiteleri vard─▒r. Ayr─▒ca, bu lastik türünün de fren yapma ve virajlarda ba┼čar─▒l─▒ bir sürü┼č gerçekle┼čtirme potansiyelleri çok dü┼čüktür. Bu nedenle dört mevsim lastikleri en iyi kullan─▒m ┼čartlar─▒ hafif ve çok a─č─▒r olmayan k─▒┼č aylar─▒d─▒r. Genellikle hava s─▒cakl─▒─č─▒n─▒n yedi derecenin alt─▒na dü┼čmedi─či iklim ko┼čullar─▒nda kullan─▒l─▒r.

En iyi dört mevsim lastikler sert ve çok so─čuk k─▒┼č havas─▒nda kendilerini gösteremez. Aksine dört mevsim lastikler genellikle ortalama s─▒cakl─▒klarda daha iyi yol tutar. Ancak, mevsimlik lastik fiyatlar─▒n─▒ ara┼čt─▒r─▒rken bu lastik türünün çeki┼č gücünün iyi oldu─čunu okuyabilirsiniz. Ama ┼čunu bilmeniz gerekir ki k─▒┼č aylar─▒nda çok fazla tercih edilen bir lastik türü de─čildir.

Bu lastikler konusunda arama yap─▒l─▒nca kar┼č─▒n─▒za ç─▒kan mi┼člen dört mevsim lastik fiyatlar─▒ arama sonuçlar─▒ da sizleri kand─▒rmas─▒n. Her markan─▒n kendine özgü 4 mevsim lastikleri mevcuttur.

4 mevsim lastik özellikleri

Do─čru bir mevsimlik lastik seçmek için öncelikle en ucuz 4 mevsim lastik fiyatlar─▒n─▒ ö─črenmek ve sonra onlar─▒ di─čer lastik fiyatlar─▒yla kar┼č─▒la┼čt─▒rman─▒z gerekmektedir. Bu da birçok farkl─▒ kaynaktan bilgi edinmeye benzer. Bu nedenle tek bir websitesi kullanman─▒zda fayda var. Ayr─▒ca, 4 mevsim lastik fiyatlar─▒nda birçok de─či┼čiklik meydana gelir. Her mevsim bu lastiklerin fiyatlar─▒nda de─či┼čiklikler görebilirsiniz.

Lastik seçimi denince her zaman uzman bilgisi ve ekspertiz yönlendirmesi olmas─▒ gerekti─čine inananlar daha do─čru bir yol tercih etmi┼čtir. Araçlar─▒na uygun 4 mevsim lastik bulmak için bir uzmanla çal─▒┼čmak ak─▒ll─▒cad─▒r. Ama günümüzde birçok bilgi internet üzerinden al─▒nmaktad─▒r.

Dört mevsim lastik fiyatlar─▒

Dört mevsim lastik seçiminde di┼č derinlikleri, yivler ve bas─▒nç gibi özelliklere bak─▒lmal─▒d─▒r. Ayr─▒ca, ald─▒─č─▒n─▒z lasti─čin de mutlaka her ay hava bas─▒nc─▒n─▒ kontrol ettirmeniz beklenir. Bu ┼čekilde hem lasti─činizin ömrünü uzatabilirsiniz hem de yol tutu┼č performans─▒n─▒z─▒ art─▒rabilirsiniz.

4 mevsim lastiklerini seçerken hat─▒rlaman─▒z gereken di─čer konu ise hangi ko┼čullarda kullan─▒laca─č─▒d─▒r. E─čer çok so─čuk zamanlarda ve karda kullanmay─▒ dü┼čünüyorsan─▒z dört mevsim lastikler size uygun olmayabilir.

Birçok sürü hem fiyat baz─▒nda hem de genel olarak rahatl─▒─č─▒ aç─▒s─▒nda 4 mevsim lastikleri tercih ederler. 4 mevsim lastiklerin fiyatlar─▒ bazen daha uygun görünebilir ama her lastik olumunda oldu─ču gibi öncelikle uzun vadede dü┼čünmekte fayda vard─▒r. Bir lastik size uzun vadede yar─▒ yolda b─▒rakacaksa ve fayda sa─člamayacaksa o zaman bu lasti─či almaya lüzum yoktur. Her arac─▒n kendine özgü ve iyi oldu─ču lastik türleri mevcuttur. ─░yi bir ara┼čt─▒rman─▒n ard─▒ndan do─čru seçim yap─▒labilir.

Yüksek performans pe┼činde olan sürücüler için genellikle yaz lastikleri önerilir ve uzun ömürlü lastikler için de 4 mevsim lastikleri önerilir. Almadan önce iyi bir fiyat kar┼č─▒la┼čt─▒rmas─▒ ve mevsimlik lastiklerin özellikleri için daha önceden bu lastikleri kullanan sürücülerle konu┼čmak ve ak─▒l almak iyi olabilir. Ancak ┼čunu unutmamak gereklidir, yine de baz─▒ ko┼čullarda 4 mevsim lastikleri sürücülere zor anlar ya┼čatabilir. Yine de art─▒k daha pratik ve zorlanmadan sürü┼č tecrübesi için mevsimlik lastikler kullan─▒lmaktad─▒r. Sürekli lastik de─či┼čtirmek istemeyen ve ortalama bir sürü┼č için kullanmak isteyen sürücüler bu lastikleri kolayl─▒kla kullanmakta ve de─či┼čtirmeden dört mevsim boyunca araçlar─▒nda ta┼č─▒maktad─▒rlar. Bu konuda yine en önemli unsurlardan birisi de lastiklerin üretim y─▒llar─▒ ve kullan─▒m sürelerdir. Her lastikte oldu─ču gibi 4 mevsim lastiklerinde kullan─▒m süreleri be┼č ila 4 y─▒l aras─▒nda de─či┼čiklik gösterir.

Daha fazlas─▒

­čÜŚ - Fiyatlar─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒r ve ucuza al Online

Daha fazlas─▒

4 ├ťr├╝ne kadar kar┼č─▒la┼čt─▒r:

of 1211
di─čerlerini g├Âr├╝nt├╝le 20
of 1211
bir ├╝cretli reklamd─▒r

Masa├╝st├╝ siteyi g├Âr├╝nt├╝le